Öğrenci Kulüpleri ve Öğrenci Faaliyetleri Koordinatörlüğü Yönergesi

İTÜ Proje Takımları Yönergesi

İTÜ Gemi ve Deniz Mühendisliği Kulübü

Fakültemiz öğrencilerinin temsiliyeti açısından önem arz eden, tek mesleki klubümüzdür. Detaylı bilgi için;

Web adresi: http://www.gemideniz.itu.edu.tr/


İTÜ ROV Takımı

İTÜ ROV Takımı; 2016 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulmuştur. Kuruluş amacı; öncül, son teknoloji su altı araçları üretmek; bu araçlarla yurt içi ve yurt dışı yarışmalara katılarak Türkiyeyi ve İstanbul Teknik Üniversitesini en iyi şekilde temsil etmektir.  İTÜ ROV Takımı, ürettiği teknolojileri ile ülkemiz teknoloji sektörüne katkı sağlamayı ve bunu yaparken edindiği mühendislik becerilerini dünya çapında sergilemeyi ilke edinmiştir.  İTÜ ROV Takımı; tüm bu hedefleri gerçekleştirmek için çalışırken alanında yetkin, takım çalışmasına uyumlu, meslek hayatı boyunca kendini geliştirme çabasında olacak ve teknolojik gelişmelere öncülük edebilecek mühendisler yetiştirmeyi hedeflemektedir.


İTÜ AUV Takımı

 


İTÜ Greenship Proje Takımı

İTÜ Greenship Proje Takımı 2022 yılında Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri fakültesi bünyesinde kurulmuş olup temelde doğa dostu ve sürdürülebilir yapıda elektronik ve yazılım altyapıları oluşturarak yenilenebilir enerji destekleriyle yarışma ve etkinliklere katılmayı amaçlayan bir proje takımıdır.
Linkedin - Instagram - Youtube


İTÜ Deniz Bisikleti Takımı

2001 yılında İTÜ Gemi İnşaatı öğrencileri tarafından kurulmuş, deniz bisikletleri tasarlayıp üreten bir öğrenci topluluğudur. Teknelerin gövde, pervane ve sevk sistemi tasarımlarını yapmaktadırlar. Kullanılacak malzemeleri belirleyerek bunların üretimlerini gerçekleştirmektedirler. Detaylı bilgi için;
Web adresi: https://www.facebook.com/ITUWaterbikeTeam/


İTÜ Hydros Team

ITU Hydros Takımı, 2016 Kasım ayında, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi bünyesinde ilk kez kurulmuştur. İsviçre merkezli Hydros Vakfı’nın sponsorluğunda her yıl düzenlenen Hydrocontest yarışmadaki yerini alarak özgün tasarım anlayışını, yenilikçi ve zeki çözümleriyle beraber ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmek amacını taşımaktadır ve fakültemizdeki öğrencilere kendilerini dizayn, üretim, takım çalışması, iletişim konularında gelişme imkanı sağlamaktadır.
Hydrocontest yarışması, Hydros Vakfı tarafından, yaz aylarında Fransa'nın Saint Tropez kentinde düzenlenen, denizcilik alanında teknolojik yeniliği, enerji ve çevre sorunlarına alternatif çözümleri, gelişimi amaçlayan, birçok etaptan oluşan, uluslararası üniversitelerden ortalama 250 mühendislik ve mimarlık öğrencisinin katıldığı bir yarışmadır.

İletişim;

ituhydros@gmail.com
https://www.facebook.com/ituhydrosteam
https://twitter.com/ITUHydrosTeam
https://www.instagram.com/ituhydrosteam/
https://www.facebook.com/ituhydrosteam/


İTÜ ROV Team (BeeROV)

The ITU ROV Team was established for the first time in the Faculty of Naval Architecture and Ocean Engineering for participating to MATE ROV 2017 and aims to spread the idea of contribution to marine science and underwater research and represent our country and university in the best possible way by taking the place of the competition every year with innovative and intelligent solutions. Web adresi: https://www.facebook.com/iturovteam/


İTÜ Güneş Teknesi Takımı (Aktif Değil)

İTÜ Güneş Teknesi Takımı 2004 yılında kuruldu ve çalışmalarını Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’ne bağlı sürdüren bir proje ekibi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kuruluşundan itibaren yüksek tempolu ve zorlu bir çalışma süreci içinde bulunan takım ilk 3 yıllık çalışmasının ardından, ismini Çanakkale Savaşları’nda destansı bir kahramanlık örneği sergileyen mayın gemimizden alan ‘NUSRAT’ teknesiyle girdikleri Solarsplash 2007 adlı uluslararası yarışmada Dünya üçüncülüğü ve 6 ayrı ödül alarak ülkelerine gururla dönmüşlerdir.


İstiklal Projesi (Hidrojen Teknesi) (Aktif Değil)

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin bir topluluğu olan İstiklal Projelendirme ve Uygulama Topluluğu; değişen dünyanın gelişen teknolojilerini harmanlayarak yenilikçi ve çevreci projelerle Türkiye’de gemi inşaat ve deniz bilimleri alanında ilklere imza atan bir öğrenci topluluğudur.